kuczowic.eu

PARKI LINOWE

RADLIN


Położenie

W lesie, na granicy Radlina i Marklowic (województwo śląskie) schowany jest Park linowy "Leśna Przygoda". Słowo "schowany" nie jest użyte przypadkiem, bo trudno go znaleźć zarówno w terenie, jak i w Internecie. Położony jest przy ulicy Wiosny Ludów w Radlinie, tuż obok restauracji "Leśna Perła". I właśnie restauracja może być punktem orientacyjnym ułatwiającym trafienie do parku linowego. Jadąc od niej drogą w kierunku Radlina, po ok. 100 m skręcamy w słabo widoczną leśną drogę na widoczny między drzewami plac-parking. Z niego, poprzez drzewa można dojrzeć budowle parku linowego.

Trasy

Park oferuje trzy trasy, w tym jedną dziecięcą. Dorośli mają do wyboru dwie trasy. Przeszkody trasy średniej znajdują się na wysokości kilku metrów i są w znakomitej większości dość łatwe. To typowa trasa dla początkujących, zachęcająca do podejmowania dalszych wyzwań. Można ją przejść w kilkanaście minut. Trasa wysoka rozpoczyna się wysoką metalową drabinką, która może stwarzać pewne trudności ze względu na małą stabilność. Poza znaczną wysokością, trasa nie stanowi problemu dla osób nieco obytych z parkami linowymi. Z trudniejszych przeszkód można wymienić drabinki (w początkowej fazie trasy) i może zjazd na trapezie (nie tyle trudny, co wymagający przełamania się - wisimy na rękach kilka metrów nad ziemią). Nieco siły w rękach wymaga jeszcze klatka, którą trzeba przeciągnąć z pomocą liny. Trudność trasy można uznać za średnią.


Asekuracja

W parku stosowany jest system asekuracji z dodatkowym zabezpieczeniem. W przeciwieństwie do asekuracji własnej, tutaj nie mamy możliwości wypięcia się na trasie. Co prawda karabinki trzeba przepinać, ale ich konstrukcja nie pozwala na odpięcie obu jednocześnie. Jest to system odrobinę skomplikowany w użyciu, ale na pewno bezpieczny. Jest też masywniejszy i nieco cięższy, więc trochę krępuje ruchy. W każdym razie wymaga nieco dłuższego szkolenia. W parku w Radlinie szkolenia przeprowadzane są bardzo rzetelnie i musisz się im poddać, niezależnie od tego, który raz wybierasz się na trasę.

Infrastruktura i www

Park nie posiada własnej infrastruktury towarzyszącej, natomiast nieopodal znajduje się wspomniana wcześniej restauracja.
Park nie posiada też własnej strony internetowej. Można go znaleźć na fb, ale spróbujcie znaleźć tam informację o godzinach otwarcia, cenach, trasach. Mnie ta sztuka nie udała się. W dodatku na fb podany jest adres strony www, która nie istnieje.Podsumowanie

Położenie Parku nie jest zbytnio atrakcyjne. Znajdujemy się w ciemnym lesie, gdzie światło słoneczne dociera z trudem nawet w środku lata. Taka jest jednak specyfika tego regionu Górnego Śląska, gdzie wszystkie lasy są zapylone. Zaletą parku linowego w Radlinie jest to, że jest, bo w okolicy nie ma innych parków linowych. Proponowane trasy są interesujące, więc na pewno warto tu kiedyś zajrzeć.

Park Linowy Leśna Przygoda w Radlinie. Siatka
Park Linowy Leśna Przygoda w Radlinie. Belki krzyżowe
Park Linowy Leśna Przygoda w Radlinie. Drabinka wejściowa na trase wysoką

W pobliżu

Park Linowy Runway Concept w Goczałkowicach-Zdroju - opis i opinie

Goczałkowice-Zdrój

czytaj więcej...
Park Linowy Paprocany w Tychach - opis i opinie
Park Linowy Lina Adrena W Gliwicach - opis i opinie