kuczowic.eu

PARKI LINOWE

GOCZAŁKOWICE-ZDRÓJ

Położenie

W uzdrowiskowej dzielnicy Goczałkowic-Zdroju powstał Park linowy Runway Concept. Położony w bezpośredniej bliskości głównego deptaka i parku zdrojowego, jest łatwo dostępny. Trudno zresztą do niego nie trafić, gdyż w całej okolicy rozmieszczone są tablice informacyjne parku. Przy samym parku linowym nie ma parkingu (jest tu wewnętrzny parking Ośrodka Kultury, w zasadzie niedostępny dla odwiedzających park), trzeba korzystać z miejsc parkingowych rozmieszczonych wokół uzdrowiska.

Trasy

Park oferuje trzy trasy, z czego jedną dla najmłodszych. Dorośli mają do wyboru dwie trasy o znacznym poziomie trudności. Trasa średnia mieści się pod względem trudności w górnych partiach tras średnich. Szczególnie uciążliwe przeszkody znajdują się pod koniec trasy (w tym strzemiona), co tym bardziej utrudnia jej przejście.

Trasa duża

Trasę dużą cechują wysokość i trudność. Jest tu naprawdę wysoko - już drabinka wejściowa weryfikuje naszą odporność na wysokość - wspinamy się na 16 m, czyli na 6 piętro. Jeśli widok z pierwszej platformy nie robi nas was wrażenia, możecie rozpocząć swoją przygodę na trasie wysokiej - zaczynamy od dwóch tyrolek wysoko ponad ziemią. Po drugie, trasa jest trudna (choć nie skrajnie trudna). I znowu, najtrudniejsze przeszkody znajdują się na końcu trasy. Dla mnie najtrudniejsze są wiszące młotki, usytuowane tuż po dość trudnych strzemionach. Przejście całej trasy wymaga nie tylko zwinności, ale też sporej siły rąk. Dodatkową trudnością jest mała powierzchnia platform, utrudniająca wypoczynek pomiędzy przeszkodami.


Asekuracja

W parku stosowany jest system asekuracji własnej (krótkie lonże), z której jest możliwość wypięcia. Szczególnie ważne jest więc szkolenie, które obowiązkowo przechodzi każdy przed wejściem na trasę.Podsumowanie

Zaletami parku linowego w Goczałkowicach-Zdroju są dobry dojazd, bliskość uzdrowiska, łatwy dostęp do infrastruktury. Proponowane trasy są natomiast dość trudne.

Park Linowy Runway Concept w Goczałkowicach-Zdroju. Skok indiański
Park Linowy Runway Concept w Goczałkowicach-Zdroju.Platformy są małe
Park Linowy Runway Concept w Goczałkowicach-Zdroju. Przejazd tyrolką

W pobliżu

Park Linowy Lina Adrena w Gliwicach - opis i opinie
Park Linowy Paprocany w Tychach - opis i opinie
Park Linowy Leśna Przygoda w Radlinie - opis i opinie