kuczowic.eu

PARKI LINOWE

GLIWICE


Położenie

Park linowy "Lina Adrena" znajduje się w zalesionym terenie na skraju Gliwic. Żeby do niego trafić, trzeba skierować się z miasta drogą w stronę Pyskowic. Po przejechaniu leśnych terenów w Łabędach, skręcamy w prawo, do Ośrodka Wypoczynkowego "Czechowice", na terenie którego położony jest park linowy. W sezonie letnim wjazd (i wejście) na teren ośrodka jest odpłatny. Od wejścia kierujemy się na wprost główną aleją, by po chwili, po lewej zobaczyć kolorowe przeszkody parku linowego.

Trasy

Park oferuje pięć tras. Dla najmłodszych przeznaczona jest trasa szeregowy. Dorośli mają do wyboru cztery trasy. Trasa oficer oferuje w większości niezbyt wymagające przeszkody, które przeznaczone są dla początkujących i średnio zaawansowanych. Znajdziemy tu jednak też nieco trudniejsze zadania, weryfikujące nasze umiejętności, jak choćby kłopotliwe drabinki. Trasa jest urozmaicona i sprawdza naszą zwinność i umiejętność utrzymania równowagi. Nie wymaga użycia większej siły.

Komandos, mały generał, generał

Trzy pozostałe trasy opierają się na przebiegu trasy generał, która powstała najwcześniej. Przeszkody tej trasy znajdują się na większej (choć nie bardzo dużej) wysokości i są w większości trudne. Wymagają też dużej siły rąk. Na szczęście przejście na rękach po klamrach jest bardzo krótkie, podobnie jak trudne do przejścia węzły. Pozostałe przeszkody zmęczą nas jednak wystarczająco, by ostatnie z nich sprawiły spore kłopoty. Na koniec trasa funduje nam przejście długiego i bardzo pokrętnego DNA, gdzie marzymy już o zakończeniu przygody z parkiem linowym. Trasy komandos i mały generał są wariantami trasy generał, łatwiejszymi, choć momentami całkiem wymagającymi. Trasa komandos ma charakter trasy tyrolkowej (aż trzy tyrolki).


Asekuracja

W parku stosowany jest standardowy system asekuracji własnej (krótkie lonże). Jeśli jesteśmy tu pierwszy raz, koniecznie należy wsłuchać się w instrukcje pracowników parku i oczywiście stosujemy się do ich zaleceń.

Infrastruktura i www

Park nie posiada własnej infrastruktury towarzyszącej, ale w Ośrodku znajdziemy punkty gastronomiczne i toalety.
Bardzo staranna i ciekawa graficznie jest strona internetowa parku linowego. Znajdziemy na niej wszystkie ważne informacje - o dojeździe, czasie otwarcia, cenach. Szczegółowo opisane są wszystkie trasy parku, więc nie zostaniemy niczym zaskoczeni.Podsumowanie

Zaletami parku linowego w Gliwicach są piękne położenie i dobrze rozłożona trudność poszczególnych tras oraz możliwość kontynuacji zabawy na innych atrakcjach Ośrodka. Położenie Parku jest bardzo atrakcyjne. Znajdujemy się bowiem w ośrodku wodnym otoczonym lasem. Przeszkody umieszczone są na luźno tu rosnących drzewach. Z wysokości przeszkód oglądamy jezioro, plażę, ośrodek jeździecki. Po zabawie w parku linowym możemy na przykład popływać po jeziorze kajakiem, bądź rowerem wodnym. Do tych zalet dochodzi świetna strona www. Może przydała by się jakaś czwarta trasa.

Park Linowy Lina Adrena w Gliwicach. Siatka
Park Linowy Lina Adrena w Gliwicach. Na trasie generał
Park Linowy Lina Adrena w Gliwicach. Pozątek trasy generał

W pobliżu

Park Linowy Skałka w Swiętochłowicach - opis i opinie

Świętochłowice

czytaj więcej...
Park Linowy Paprocany w Tychach - opis i opinie
Park Linowy Leśna Przygoda w Radlinie - opis i opinie